Załóż firmę transportową z SAGG i płać najniższe podatki

Transport stanowi niezwykle istotny element łańcucha produkcji i dostaw, na którym bazuje wiele branż przemysłowych i handlowych. Nie dziwi więc, że zainteresowanie otwieraniem firm transportowych w kraju utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzięki pomocy naszych ekspertów cały ten proces może przebiec płynnie i szybko, a także z wyraźną korzyścią dla przewoźnika w postaci najniższego podatku od środków transportowych. Jak dokładnie to „działa”?

Branżę transportową wspiera obecnie szereg podmiotów. Jednymi z nich jest Grupa SAGG Sp. z o.o. (Strefa Aktywności Gospodarczej Gręboszów), której nadrzędny cel stanowi niesienie pomocy przedsiębiorcom z branży TSL, pragnącym rozpocząć lub rozwinąć własną działalność gospodarczą. Dzięki temu, że jej szeregi zasila grono ekspertów z różnych dziedzin, oferta SAGG prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie dla każdego podmiotu zainteresowanego wykonywaniem transportu drogowego, a przy tym dokonaniem optymalizacji podatkowej.

SAGG – kompleksowe wsparcie dla polskich firm transportowych

Zakładanie firmy transportowej to znacznie więcej niż liczne formalności i procedury. To również konieczność posiadania strategii, planu na swój biznes i jego rozwój. Współpraca z grupą SAGG pozwala zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, które czasami zdarza się pomijać lub przegapiać na etapie planowania.

Oferta współpracy z SAGG obejmuje przede wszystkim:

  • pomoc w rejestracji spółki oraz dalszym prowadzeniu firmy,
  • obsługę prawną firm transportowych,
  • usługę rozliczania czasu pracy kierowców,
  • wsparcie księgowe, rachunkowe i kadrowe,
  • dostęp do najnowocześniejszych urządzeń GPS i zaawansowanej telematyki,
  • ubieganie się o zwrot podatku VAT z UE.

 

To jednak wcale nie koniec korzyści, jakie Grupa jest w stanie zagwarantować nowym (jak również już działającym w branży) przedsiębiorcom. W ramach świadczonych usług SAGG pomaga także w skompletowaniu wymaganej floty pojazdów na podstawie umowy leasingu lub najmu, a ponadto objęciu jej wymaganymi w transporcie ubezpieczeniami. Warto zwrócić uwagę w tym miejscu, że poza polisą OC/AC rekomendowanymi są także: OCP i OCS, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika lub spedytora. Na dalszym etapie przedsiębiorcy mogą liczyć również na pomoc przy rejestrowaniu kart paliwowych, stanowiących bardzo wygodne narzędzie w firmach transportowych.

Najniższy podatek od środków transportowych w gminie Gręboszów

Planując założenie firmy transportowej w kraju, należy pamiętać, że na osoby fizyczne i prawne, będące właścicielami określonych środków transportowych, przepisy prawa nakładają obowiązek zapłaty podatku od środków transportowych. Jest to podatek lokalny, którego wysokość ustala indywidualnie każda gmina.

Grupa SAGG nie bez powodu pozostaje związana z gminą Gręboszów (województwo małopolskie), w której podatek od środków transportowych jest najniższy z możliwych!

Nawet jeśli aktualnie opłacają Państwo podatki na innym obszarze, nie zamyka to drogi do skorzystania z atrakcyjniejszego rozwiązania. Z pewnością warto dlatego przeliczyć, co będzie bardziej opłacalne dla firmy. Chcemy również zaznaczyć, że płacenie niższych podatków od środków transportowych wcale nie jest równoznaczne z koniecznością przerejestrowywania pojazdów, dokonywania zmian w licencjach, czy podejmowania się innych, skomplikowanych i czasochłonnych działań – informują eksperci.

Jeżeli pragną Państwo szybko i sprawnie założyć firmę transportową, rozwinąć swoją działalność, a przy tym dokonać optymalizacji podatkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu!