20200707PHT82813_original-1080x675
20200707PHT82813_original-1080x675
Najniższe podatki dla firm transportowych w Gminie Gręboszów
20200707PHT82813_original-1080x675
20200707PHT82813_original-1080x675
Wsparcie na każdym etapie działalności
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Narażone na bardzo częste zmiany w ustawodawstwie krajowym i zagranicznym przedsiębiorstwa transportowe regularnie korzystają dzisiaj ze wsparcia ekspertów prawnych. Praktyka pokazuje, że taka pomoc jest niezbędna nie tylko doraźnie, w sytuacjach nagłych, ale i na każdym etapie prowadzenia działalności. Branża transportowa, podlegająca zarówno pod normy krajowe, jak i unijne oraz międzynarodowe, to szczególnie trudny i wymagający obszar. Właśnie dlatego tak ważne dla poczucia bezpieczeństwa i pewności prawnej okazuje się znalezienie zaufanego partnera. SAGG Sp. z o.o. z działalnością ukierunkowaną na wsparcie i pomoc firmom transportowym w ramach świadczonych usług zapewnia również stałą obsługę prawną podmiotów z sektora TSL.

Stała obsługa prawna przedsiębiorstw transportowych z SAGG Sp. z o.o.

Stała obsługa prawna to specjalny rodzaj usługi dedykowany tym z Państwa, którym zależy na kompleksowej obsłudze prawnej oraz regularnym dostępie do specjalistycznej wiedzy i informacji o zmieniających się przepisach.

Nasz pakiet przewiduje odrębne rozwiązania dla każdej grupy podmiotów występującej w strukturach przedsiębiorstw transportowych: kierowców, spedytorów i dyspozytorów, działu kadr i płac, działu księgowości oraz zarządu.

Do jednych z wielu czynności oferowanych w ramach stałej obsługi prawnej należy:

  • regularne doradztwo prawne z prawa przewozowego, w tym prawa unijnego i międzynarodowego;
  • dostęp do cyklicznie organizowanych dla branży transportowej szkoleń;
  • wsparcie w sytuacjach nagłych, w tym całodobowy telefon alarmowy dla kierowców;
  • reprezentacja podczas kontroli w przedsiębiorstwie oraz kontroli drogowej;
  • reprezentacja przed sądami;
  • weryfikacja, wsparcie przy sporządzaniu i podpisywaniu umów transportowych (m.in. umowy przewozowe i spedycyjne, umowy o pracę, umowy zlecenia);
  • przygotowywanie wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy;
  • czynności windykacyjne na etapie przedsądowym i sądowym;
  • sporządzanie audytów i analiz z zakresu różnych obszarów funkcjonowania firmy;
  • alert prawny o najważniejszych zmianach w systemie.

Współpraca z zaufaną kancelarią transportową to najprostszy sposób na to, aby zabezpieczyć się przed częstymi zmianami prawnymi i częściowo uwolnić się od odpowiedzialności spoczywającej na każdym pracodawcy. Stała opieka ekspertów znacząco usprawnia funkcjonowanie każdej firmy. Pozwala wykonywać wiele zadań efektywniej, a przy tym zachęca do nieustannego rozwoju i osiągania coraz to bardziej satysfakcjonujących wyników finansowych.