20200707PHT82813_original-1080x675
20200707PHT82813_original-1080x675
Najniższe podatki dla firm transportowych w Gminie Gręboszów
20200707PHT82813_original-1080x675
20200707PHT82813_original-1080x675
Wsparcie na każdym etapie działalności
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Karta paliwowa to narzędzie powszechnie wykorzystywane zarówno w firmach transportowych, jak i pozostałych przedsiębiorstwach posiadających własną flotę pojazdów. Gwarantująca wygodę, oszczędność pieniędzy oraz kontrolę nad tankowanym paliwem i ponoszonymi na ten cel kosztami, stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich przewoźników, którzy chcą sumiennie nadzorować swoje finanse. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie posiadają karty paliwowej, zachęcamy do jej niezwłocznego wyrobienia. Z naszą pomocą nie będzie to żadnym problemem!

Jak działa karta paliwowa dla firm transportowych?

Karta paliwowa to specjalny rodzaj karty płatniczej. Specjalny z tego względu, że umożliwia bezgotówkowe rozliczanie zakupionego paliwa, a opcjonalnie również innych produktów i usług oferowanych na stacjach benzynowych, takich jak myjnia, odkurzanie, akcesoria i płyny do pojazdu.

Dzięki karcie paliwowej kierowca może zakupić paliwo bez konieczności używania tradycyjnej karty bankowej lub gotówki – zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. O zakresie jej używania w każdym przypadku decyduje oczywiście wydawca. Podmiotem uprawnionym do wydawania kart paliwowych są największe sieci paliwowe w Polsce oraz specjalistyczne firmy.

Karta paliwowa może zostać przypisana do konkretnego samochodu – numeru rejestracyjnego lub zostać wydana na okaziciela. Co ważne, przysługuje wyłącznie firmom, ponieważ warunkiem jej otrzymania jest podanie numeru NIP i REGON.

Dlaczego warto posiadać kartę paliwową?

Karta paliwowa to wygoda nie tylko dla samego kierowcy, a przede wszystkim jego pracodawcy. Dzięki karcie paliwowej właściciele firm transportowych i osoby zarządzające flotą pojazdów mogą:

  • płynnie kontrolować wszystkie wydatki na paliwo i w razie potrzeby nakładać odpowiednie ograniczenia;
  • korzystać z niższych cen, rabatów na paliwo;
  • otrzymywać jedną fakturę zbiorczą pod koniec okresu rozliczeniowego zamiast faktur wydawanych osobno po każdym tankowaniu;
  • ograniczyć pracę księgowych.

Należy natomiast pamiętać, że umowę podpisuje się wyłącznie z jedną siecią paliw. To zatem tylko na jej stacjach możliwe będzie skorzystanie z karty paliwowej.