SAGG, czyli jak szybko założyć firmę i płacić najniższy podatek od środków transportowych

Osoby rozważające założenie firmy transportowej powinny przygotować się nie tylko na konieczność dopełnienia szeregu formalności, ale i innego rodzaju wyzwania, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Jednym z nich może być podatek od środków transportowych, czyli podatek lokalny, zasilający budżet wybranej gminy. Warto jednak wiedzieć, że podatek podatkowi nierówny. Gminy mogą w tym przypadku różnicować ich wysokość, nie naruszając jednocześnie określonych ustawowo stawek minimalnych i maksymalnych.

Co zrobić, aby płacić jak najniższe podatki od środków transportowych? Wybrać gminę Gręboszów, położoną w województwie małopolskim, przy drodze krajowej nr 79, około 80 km od Krakowa. To jedna z gmin w Polsce, która doskonale wie, jak przyciągnąć do siebie transportowców, pragnących zwiększyć konkurencyjność swojej firmy na rynku. A uskutecznia to właśnie poprzez oferowanie im najniższych z możliwych podatków od środków transportowych!

SAGG – gwarancja najniższych stawek podatku od środków transportowych

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad optymalizacją podatkową, warto skorzystać w tym przypadku z pomocy ekspertów – Grupy SAGG Sp. z o.o. (Strefa Aktywności Gospodarczej Gręboszów), która powstała w celu niesienia pomocy przedsiębiorcom z sektora TSL zarówno w zakresie zakładania, rejestrowania firm transportowych, jak również rozwijania już działających przedsiębiorstw.

 

 

Jako że nasza Grupa SAGG pozostaje ściśle związana z gminą Gręboszów, jesteśmy gotowi zaoferować Państwu najniższy z możliwych podatków od środków transportowych. Chcemy przy tym wyraźnie zaznaczyć, że dla firm, które na tę chwilę opłacają ten podatek w innej gminie, nie wiąże się to z koniecznością przerejestrowywania pojazdów, wprowadzania zmian w licencjach transportowych, czy też podejmowania się innych, angażujących działań. Zachęcamy dlatego do tego, aby przeanalizować, czy wybór gminy Gręboszów nie będzie dla Państwa lepszym rozwiązaniem. Oczywiście służymy w tym miejscu swoją wiedzą i wsparciem – informują specjaliści.

SAGG – profesjonalne wsparcie na każdym etapie prowadzenia firmy transportowej

SAGG pomaga jednak polskim przewoźnikom w znacznie szerszym zakresie. Poza przypisaniem właściwego miejscowo podatku od środków transportowych w gminie Gręboszów Grupa aktywnie wspiera również przedsiębiorstwa w ich prężnym rozwoju, z jednoczesną ochroną ich interesów.

Zespół SAGG tworzą eksperci z wielu różnych dziedzin, dzięki czemu możemy zaoferować przedsiębiorcom naprawdę obszerny, kompleksowy pakiet usług. Pomagamy przede wszystkim w tworzeniu i rejestrowaniu spółek, a następnie zapewniamy stałą obsługę prawną, księgową, rachunkową i kadrową firm transportowych. Możemy zaproponować ponadto dostęp do zaawansowanych urządzeń GPS i rozwiązań telematycznych oraz atrakcyjnych ofert najmu bądź leasingu floty, oczywiście razem z jej ubezpieczeniem – wyjaśniają.

Tych z Państwa, którzy pragną otworzyć własną firmę transportową lub rozwinąć swój biznes i zwiększyć konkurencyjność na rynku, serdecznie zapraszamy dlatego do kontaktu z naszym zespołem!